არჩევნების მეორე ტურის წინასწარი შედეგები

ყველა უბანი დათვლილია. ცენტრალური საარჩევნო კომისიის წინასწარი მონაცემებით, 17-ვე მაჟორიტარულ საარჩევნო ოლქში, „ქართული ოცნების“ მაჟორიტარობის კანდიდატები იმარჯვებენ. წინასწარი შედეგები:

მთაწმინდა, კრწანისი – ბექა ოდიშარია – „ქართული ოცნება“ – 91.57% და შალვა შავგულიძე – „ევროპული საქართველო – 8.43%;

ვაკე – ნოდარ ტურძელაძე – „ქართული ოცნება – 93.72% და ელენე ხოშტარია – ევროპული საქართველო – 6.28%;

საბურთალო – დავით სერგეენკო – ქართული ოცნება“) 89.92% და ალექსანდრე ელისაშვილი („მოქალაქეები“) 10.08%;

ისანი – კახა კახიშვილი („ქართული ოცნება“) 92.15% და ხატია დეკანოიძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 7.85%;

სამგორი – სოზარ სუბარი („ქართული ოცნება“) 88.68% და ლევან ხაბეიშვილი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 11.32%;

დიდუბე, ჩუღურეთი – გიორგი ვოლსკი („ქართული ოცნება“) 89.95% და ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე („გირჩი“) 10.05%;

ნაძალადევი – მიხეილ ყაველაშვილი („ქართული ოცნება“) 91.4% და შალვა ნათელაშვილი („ლეიბორისტული პარტია“) 8.6%;

გლდანი – ლევან კობიაშვილი („ქართული ოცნება“) 89.36% და ნიკანორ მელია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 10.64%;

თელავი, ახმეტა, ყვარელი და ლაგოდეხი – ირაკლი ქადაგიშვილი („ქართული ოცნება“) 88.83% და გიორგი ბოტკოველი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 11.17%;

მცხეთა, დუშეთი, თიანეთი და ყაზბეგი – შალვა კერესელიძე („ქართული ოცნება“) 92.53% და ცეზარი ჩოჩელი („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 7.47%;

რუსთავი, გარდაბანი – ნინო ლაცაბიძე („ქართული ოცნება“) 89.79% და დავით კირკიტაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 10.21%;

ხაშური, ქარელი – ზაალ დუგლაძე („ქართული ოცნება“) 91.72% და ნატო ჩხეიძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 8.28%;

ზესტაფონი, ტყიბული, თერჯოლა, ბაღდათი – ბეჟან წაქაძე („ქართული ოცნება“) 91.94% და კახა გეწაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 8.06%;

ქუთაისი – ზაზა ლომინაძე („ქართული ოცნება“) 91.92% და გრიგოლ ვაშაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 8.08%;

ზუგდიდი – ირაკლი ჩიქოვანი („ქართული ოცნება“) 93.88% და მალხაზ ჯალაღონია („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 6.12%;

ბათუმი – რესან კონცელიძე („ქართული ოცნება“) 87.81% და ლევან ვარშალომიძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 12.19%;

ხელვაჩაური, ქედა, შუახევი და ხულო – ანზორ ბოლქვაძე („ქართული ოცნება“) 88.19% და მიშა ბოლქვაძე („ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“) 11.81%.

რაც შეეხება დანარჩენ 13 ოლქს, აქ არჩევნებში გამარჯვებული კანდიდატები პირველსავე ტურში გამოვლინდნენ და ყველგან „ქართული ოცნების“ კანდიდატმა გაიმარჯვა.

დატოვე კომენტარი