ოქროს გლობუსი 2022-ის გამარჯვებულების სრული ჩამონათვალი
ოქროს გლობუსი 2022-ის გამარჯვებულების სრული ჩამონათვალი

„ოქროს გლობუსის“ რიგით 79-ე დაჯილდოების ცერემონია წელს განსხვავებულიფორმატით ჩატარდა – უცხოური პრესის ასოციაციამ გამარჯვებულები Twitter-ზე დაასახელა.

სატელევიზიო სერიალები

საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო სერიალში (მუსიკალური ან კომედია)

  • ჰანა აინბინდერი, Hacks
  • ელე ფენინგი, The Great
  • იზა რაე, Insecure
  • ტრეისი ელის როსი, Black-ish
  • ჯინ სმარტი, Hacks (გამარჯვებული)

 

საუკეთესო მსახიობი კაცი სატელევიზიო სერიალში (მუსიკალური ან კომედია)

  • ენტონი ანდერსონი, Black-ish
  • ნიკოლას ჰოლტი, The Great
  • სტივ მარტინი, Only Murders in the Building
  • მარტინ შორტი, Only Murders in the Building
  • ჯეისონ სადეიკისი, Ted Lasso (გამარჯვებული)

 

 

საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო სერიალში (დრამა)

  • უზო ადუბა, In Treatment
  • ჯენიფერ ენისტონი, The Morning Show
  • კრისტინ ბარანსკი, The Good Fight
  • ელიზაბეტ მოსი, The Handmaid’s Tale
  • ემჯეი როდრიგესი, Pose (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი კაცი სატელევიზიო სერიალში (დრამა)

  • ბრიან კოქსი, Succession
  • ლი იუნგი, Squid Game
  • ბილი პორტერი, Pose
  • ჯერემი სტრონგი, Succession (გამარჯვებული)
  • ომარ საი, Lupin

 

საუკეთესო მსახიობი ქალი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ჯესიკა ჩესტეინი, Scenes From a Marriage
  • სინტია ერივო, Genius: Aretha
  • ელიზაბეტ ოლსენი, WandaVision
  • მარგარეტ ქუალი, Maid
  • ქეით უინსლეტი, Mare of Easttown (გამარჯვებული)

საუკეთესო მსახიობი კაცი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • პოლ ბეთანი, WandaVision
  • ოსკარ აიზეკი, Scenes From a Marriage
  • მაიკლ კიტონი, Dopesick (გამარჯვებული)
  • იუენ მაკგრეგორი, Halston
  • ტაჰარ რაჰიმი, The Serpent

 

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – დრამა

  • Lupin
  • The Morning Show
  • Post
  • Squid Game
  • Succession (გამარჯვებული)

 

საუკეთესო მინისერიალი ან სატელევიზიო მხატვრული ფილმი

  • Dopesick
  • Impeachment: American Crime Story
  • Maid
  • Mare of Easttown
  • The Underground Railroad (გამარჯვებული)

 

ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზი ოფილმში

  • ჯენიფერ კულიჯი, White Lotus
  • კეიტლინ დევერი, Dopesick
  • ენდი მაკდოუელი, Maid
  • სარა სნუკი, Succession (გამარჯვებული)
  • ჰანა უოდინგემი, Ted Lasso

 

კაცის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მინისერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

  • ბილი კრუდაპი, The Morning Show
  • კირან კალკინი, Succession
  • მარკ დაპლესი, The Morning Show
  • ბრეტ გოლდშტაინი, Ted Lasso
  • იუნგ-სუ, Squid Game (გამარჯვებული)

საუკეთესო კომედიური ან მუსიკალური სერიალი

  • The Great
  • Hacks (გამარჯვებული)
  • Only Murders in the Building
  • Reservation Dogs
  • Ted Lasso

 

ფილმები

საუკეთესო მხატვრული ფილმი – კომედია ან მიუზიკლი

  • Cyrano
  • Don’t Look Up
  • Licorice Pizza
  • Tick, Tick … Boom!
  • West Side Story (გამარჯვებული)

 

საუკეთესო მხატვრული ფილმი – დრამა

  • Belfast
  • Coda
  • Dune
  • King Richard
  • The Power of the Dog (გამარჯვებული)

საუკეთესო უცხოენოვანი მხატვრული ფილმი

  • Compartment No. 6
  • Drive My Car (გამარჯვებული)
  • The Hand of God
  • A Hero
  • Parallel Mothers

 

საუკეთესო სცენარიმხატვრული ფილმი

  • Licorice Pizza
  • Belfast (გამარჯვებული)
  • The Power of the Dog
  • Don’t Look Up
  • Being the Ricardos

საუკეთესო ორიგინალური სიმღერა

  • Be Alive (King Richard) — ბიონსე და Dixson
  • Dos Orugitas (Encanto) — ლილ მანუელ მირანდა
  • Down to Joy (Belfast) — ვან მორისონი
  • Here I Am (Respect) — ჯენიფერ ჰადსონი
  • No Time to Die (No Time to Die) — ბილი აილიში (გამარჯვებული)

 

კაცის მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • ბენ აფლეკი, The Tender Bar
  • ჯეიმი დორნანი, Belfast
  • კირან ჰაინდსი, Belfast
  • ტროი კაცორი, CODA
  • კოდი სმიტ-მაკფი, The Power of the Dog (გამარჯვებული)

 

ქალის მეორეხარისხოვანი როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში

  • კატრინა ბალფი, Belfast
  • არიანა დებოუზი, West Side Story (გამარჯვებული)
  • კირსტენ დანსტი, The Power of the Dog
  • ანჟანუ ელისი, King Richard
  • რუთ ნეგა, Passing

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – კომედია ან მიუზიკლი

  • მარიონ კოტიარი, Annette
  • ალანა ჰაიმი, Licorice Pizza
  • ჯენიფერ ლოურენსი, Don’t Look Up
  • ემა სტოუნი, Cruella
  • რეიჩელ ზეგლერი, West Side Story (გამარჯვებული)

 

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – კომედია ან მიუზიკლი

  • ლეონარდო დიკაპრიო, Don’t Look Up
  • პიტერ დინკლიჯი, Cyrano
  • ენდრიუ გარფილდი, Tick, Tick … Boom! (გამარჯვებული)
  • კუპერ ჰოფმანი, Licorice Pizza
  • ენტონი რამოსი, In the Heights

საუკეთესო ანიმაცია

  • Encanto (გამარჯვებული)
  • Fleem
  • Luca
  • My Sunny Maad
  • Raya and the Last Dragon

 

მხატვრული ფილმის საუკეთესო რეჟისორი

  • კენეტ ბრაგა, Belfast
  • ჯეინ კემპიონი, The Power of the Dog (გამარჯვებული)
  • მეგი ჯილენჰოლიl, The Lost Daughter
  • სტივენ სპილბერგი, West Side Story
  • დენი ვილნევი, Dune

 

საუკეთესო მხატვრული ფილმი – დრამა

  • Belfast
  • Coda
  • Dune
  • King Richard
  • The Power of the Dog (გამარჯვებული)

 

კაცის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – დრამა

  • მაჰარშალა ალი, Swan Song
  • ხავიერ ბარდემი, Being the Ricardos
  • ბენედიქტ კამბერბეჩი, The Power of the Dog
  • უილ სმიტი, King Richard (გამარჯვებული)
  • დენზელ ვაშინგტონი, The Tragedy of Macbeth

ქალის როლის საუკეთესო შემსრულებელი მხატვრულ ფილმში – დრამა

  • ჯესიკა ჩესტეინი, The Eyes of Tammy Faye
  • ოლივია კოლმანი, The Lost Daughter
  • ნიკოლ კიდმანი, Being the Ricardos (გამარჯვებული)
  • ლედი გაგა, House of Gucci
  • კრისტენ სტიუარტი, Spencer
დატოვე კომენტარი