ცესკო-ს წინასწარი მონაცემებით, 16 მაჟორიტარულ ოლქში მეორე ტური გაიმართება, 14 ოლქში კი „ქართული ოცნების“ კანდიდატი იმარჯვებს
ცესკო-ს წინასწარი მონაცემებით, 16 მაჟორიტარულ ოლქში მეორე ტური გაიმართება, 14 ოლქში კი „ქართული ოცნების“ კანდიდატი იმარჯვებს

ცენტრალური საარჩევნო კომისია მაჟორიტარიტარულ ოლქებში დეპუტატობის კანდიდატების წინასწარ მონაცემებს აქვეყნებს. მონაცემები მოიცავს ყველა საარჩევნო უბნის შედეგებს.

ცესკო-ს წინასწარი მონაცემებით, 16 მაჟორიტარულ ოლქში, მათ შორის თბილისის რვა ოლქში, მეორე ტური გაიმართება, 14 ოლქში კი „ქართული ოცნების“ კანდიდატი იმარჯვებს.

9 – გურჯაანის, საგარეჯოს, დედოფლისწყაროსა და სიღნაღის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ დავით სონღულაშვილი 52,83%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ლევან ბეჟაშვილი – 27,88%;

10 – თელავის, ახმეტის, ყვარლისა და ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ ირაკლი ქადაგიშვილი 47,26%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ გიორგი ბოტკოველი –40.43%;

11 – მცხეთის, დუშეთის, თიანეთისა და ყაზბეგის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ შალვა კერესელიძე 50,1%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ცეზარი ჩოჩელი – 33,42%;

12 – რუსთავის მუნიციპალიტეტი და გარდაბნის მუნიციპალიტეტის ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის ადმინისტრაციული ერთეულები – „ქართული ოცნება“ ნინო ლაცაბიძე 47.37%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ დავით კირკიტაძე – 32,6%;

13 – მარნეულისა და გარდაბნის (ნორიოს, მარტყოფის, ახალსოფლის, სართიჭალის, გამარჯვების, ახალი სამგორის, ლემშვენიერის, თელეთის, კუმისისა და კრწანისის ადმინისტრაციული ერთეულების გარდა) მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ ზაურ დარგალი 51,16%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ აზერ სულეიმანოვი – 38,69%;

14 – ბოლნისის, დმანისის, თეთრიწყაროსა და წალკის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ გოგი მეშველიანი 55,41%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ კახაბერ ოქრიაშვილი – 39,5%;

15 – კასპისა და გორის (ვარიანის, ნიქოზის, ტირძნისის, სკრისა და შინდისის ადმინისტრაციული ერთეულების გარდა) მუნიციპალიტეტი – „ქართული ოცნება“ გიორგი ხოჯევანიშვილი 55,42%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ბადრი ბასიშვილი – 27,82%;

16 – ხაშურისა და ქარელის მუნიციპალიტეტები და გორის მუნიციპალიტეტის ვარიანის, ნიქოზის, ტირძნისის, სკრისა და შინდისის ადმინისტრაციული ერთეულები – „ქართული ოცნება“ ზაალ დუგლაძე 49,34%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ნატო ჩხეიძე – 29,62%;

17 – ახალციხის, ბორჯომის, ადიგენისა და ასპინძის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ ანტონ ობოლაშვილი 61,79%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ვაჟა ჩიტაშვილი – 24,21%;

18 – ახალქალაქისა და ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ სამველ მანუკიანიი 61,47%, დამოუკიდებელი კანდიდატი ენზელ მკოიანი – 20,02%;

19 – ამბროლაურის, ონის, ცაგერის, ლენტეხისა და მესტიის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ გოჩა ენუქიძე 59,32%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ დილარ ხაბულიანი – 15,91%;

20 – საჩხერის, ჭიათურისა და ხარაგაულის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ პაატა კვიჟინაძე 68,86%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ გიორგი კაპანაძე – 14,4%;

21 – ტყიბულის, თერჯოლის, ზესტაფონისა და ბაღდათის მუნიციპალიტეტები – ქართული ოცნება“ ბეჟან წაქაძე 49,49%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ კახა გეწაძე – 26,98%;

22 – სამტრედიის, წყალტუბოს, ვანისა და ხონის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ გივი ჭიჭინაძე 51,02%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ნანა ჟორჟოლიანი – 31,52%;

23 – ქუთაისის მუნიციპალიტეტი – „ქართული ოცნება“ ზაზა ლომინაძე 42.16%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ გრიგოლ ვაშაძე – 34,72%;

24 – ოზურგეთის, ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ ვასილ ჩიგოგიძე 54,82%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ მანუჩარ კვირკელია –22,89%;

25 – წალენჯიხის, ჩხოროწყუს, მარტვილისა და აბაშის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ ალექსანდრე მოწერელია 52,81%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ როლანდ ფიფია – 34,37%;

26 – ფოთის, ხობისა და სენაკის მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ ირაკლი ხახუბია 53,52%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ მურთაზ ზოდელავა – 27,53%;

27 – ზუგდიდის მუნიციპალიტეტი – „ქართული ოცნება“ – ირაკლი ჩიქოვანი – 47,91%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ მალხაზ ჯალაღონია – 36,95%;

28 – ბათუმის მუნიციპალიტეტი – „ქართული ოცნება“ რესან კონცელიძე 40,97%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ლევან ვარშალომიძე – 37,3%;

29 – ქობულეთის მუნიციპალიტეტი და ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის მახინჯაურის ადმინისტრაციული ერთეული – „ქართული ოცნება“ ზაალ მიქელაძე 52,52%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ბონდო თედორაძე – 34,68%;

30 – ხელვაჩაურის (მახინჯაურის ადმინისტრაციული ერთეულის გარდა) ქედის, შუახევისა და ხულოს მუნიციპალიტეტები – „ქართული ოცნება“ ანზორ ბოლქვაძე 46,26%, „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ მიშა ბოლქვაძე 32,5%.

ამასთან, წინასწარი მონაცემებით, თბილისის ყველა მაჟორიტარულ ოლქში მეორე ტური გაიმართება.

1 – მთაწმინდისა და კრწანისის რაიონები – „ქართული ოცნება“ ბექა ოდიშარია – 44,81%, (21 690 ხმა) „ევროპული საქართველო“ შალვა შავგულიძე – 29,45%; (14 254 ხმა);

2 – ვაკის რაიონი – „ქართული ოცნება“ ნოდარ ტურძელაძე – 42,24%, (25 333 ხმა) „ევროპული საქართველო“ ელენე ხოშტარია – 35.55%; (21 320 ხმა);

3 – საბურთალოს რაიონი – „ქართული ოცნება“ დავით სერგეენკო 43.23%, (31 459 ხმა) „ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები“ ალეკო ელისაშვილი – 19,16%; (13 940 ხმა);

4 – ისნის რაიონი – „ქართული ოცნება“ კახა კახიშვილი – 46.74%, (25 164ხმა) „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ხატია დეკანოიძე – 27,23%; (14 558 ხმა);

5 – სამგორის რაიონი – „ქართული ოცნება“ სოზარ სუბარი 45,87%, (32 199 ხმა) „ნაციონალური მოძრაობა – ძალა ერთობაშია“ ლევან ხაბეიშვილი – 39,18%; (27 505);

6 – დიდუბისა და ჩუღურეთის რაიონები – „ქართული ოცნება“ გიორგი ვოლსკი 42,69%, (29 414 ხმა); ზურაბ გირჩი ჯაფარიძე – „გირჩი“ – 21, 09% (14 529 ხმა);

7 – ნაძალადევის რაიონი – „ქართული ოცნება“ მიხეილ ყაველაშვილი – 43,76%, (28 584 ხმა) „ლეიბორისტული პარტია“ შალვა ნათელაშვილი – 25,01% (16 339 ხმა);

8 – გლდანის რაიონი – „ნაციონალური მოძრაობა – „ძალა ერთობაშია“ ნიკანორ მელია – 43,88%; (31 094 ხმა) „ქართული ოცნება“ – ლევან კობიაშვილი 42,69%. (30 246 ხმა).

დატოვე კომენტარი