2020 წლის ევროპის ჩემპიონატის კალენდარი და განრიგი
2020 წლის ევროპის ჩემპიონატის კალენდარი და განრიგი

ევრო 2020-ს სახელი არ შეუცვალეს, მაგრამ მარტში COVID-19- ის გამო ერთი წლით გადაიდო და 2021 წლის 11 ივნისიდან 11 ივლისის ჩათვლით გაიმართება.

დამტკიცებულია ფინალური ეტაპის ახალი კალენდარი, მატჩები თავდაპირველად შერჩეულ 12 ქალაქში ჩატარდება. მატჩების ახალი გრაფიკი უეფას აღმასკომზე დაამტკიცეს.

წილისყრის შედეგები

ჯგუფი A (რომი / ბაქო): თურქეთი, იტალია (მასპინძელი), უელსი, შვეიცარია

ჯგუფი B (კოპენჰაგენი / პეტერბურგი): დანია (მასპინძელი), ფინეთი, ბელგია, რუსეთი (მასპინძელი)

ჯგუფი C (ამსტერდამი / ბუქარესტი): ნიდერლანდები (მასპინძელი), უკრაინა, ავსტრია, D ან A ბილიკის პლეი ოფის გამარჯვებული

ჯგუფი D (ლონდონი / გლაზგო): ინგლისი (მასპინძელი), ხორვატია, ჩეხეთი, ერთა ლიგის C ჯგუფის პლეი ოფის გამარჯვებული

ჯგუფი E (ბილბაო / დუბლინი): ესპანეთი (სახლი), შვედეთი, პოლონეთი, ერთა ლიგის B ჯგუფის გამარჯვებული

ჯგუფი F (მიუნხენი / ბუდაპეშტი): ერთა ლიგის A ან D ჯგუფის გამარჯვებული, პორტუგალია (ჩემპიონი), საფრანგეთი, გერმანია (მასპინძელი)

ჯგუფური ეტაპი

11 ივნისი

ჯგუფი A: თურქეთი – იტალია (რომი)

12 ივნისი

ჯგუფი A: უელსი – შვეიცარია (ბაქო)

ჯგუფი B: დანია – ფინეთი (კოპენჰაგენი)

ჯგუფი B: ბელგია – რუსეთი (პეტერბურგი)

13 ივნისი

ჯგუფი D: ინგლისი – ხორვატია (ლონდონი)

ჯგუფი C: ავსტრია – ერთა ლიგის D ან A ჯგუფის გამარჯვებული (ბუქარესტი)

ჯგუფი C: ნიდერლანდები – უკრაინა (ამსტერდამი)

14 ივნისი

ჯგუფი D: ერთა ლიგის C ჯგუფის გამარჯვებული – ჩეხეთი (გლაზგოვი)

ჯგუფი E: პოლონეთი – ერთა ლიგის B ჯგუფის გამარჯვებული (დუბლინი)

ჯგუფი E: ესპანეთი – შვედეთი (ბილბაო)

15 ივნისი

ჯგუფი F: ერთა ლიგის A ან D ჯგუფის გამარჯვებული – პორტუგალია (ბუდაპეშტი)

ჯგუფი F: საფრანგეთი – გერმანია (მიუნხენი)

16 ივნისი

ჯგუფი B: ფინეთი – რუსეთი (სანკტ-პეტერბურგი)

ჯგუფი A: თურქეთი – უელსი (ბაქო)

ჯგუფი A: იტალია – შვეიცარია (რომი)

17 ივნისი

ჯგუფი C: უკრაინა – ერთა ლიგის D ან A ჯგუფის გამარჯვებული (ბუქარესტი)

ჯგუფი B: დანია – ბელგია (კოპენჰაგენი)

ჯგუფი C: ნიდერლანდები – ავსტრია (ამსტერდამი)

18 ივნისი

ჯგუფი E: შვედეთი – ერთა ლიგის B ჯგუფის გამარჯვებული (დუბლინი)

ჯგუფი D: ხორვატია – ჩეხეთი (გლაზგო)

ჯგუფი D: ინგლისი – ერთა ლიგის C ჯგუფის გამარჯვებული (ლონდონი)

19 ივნისი

ჯგუფი F: ერთა ლიგის A ან D ჯგუფის გამარჯვებული – საფრანგეთი (ბუდაპეშტი)

ჯგუფი F: პორტუგალია – გერმანია (მიუნხენი)

ჯგუფი E: ესპანეთი – პოლონეთი (ბილბაო)

20 ივნისი

ჯგუფი A: იტალია – უელსი (რომი)

ჯგუფი A: შვეიცარია – თურქეთი (ბაქო)

21 ივნისი

ჯგუფი C: ერთა ლიგის D ან A ჯგუფის გამარჯვებული – ნიდერლანდები (ამსტერდამი)

ჯგუფი C: უკრაინა – ავსტრია (ბუქარესტი)

ჯგუფი B: რუსეთი – დანია (კოპენჰაგენი)

ჯგუფი B: ფინეთი – ბელგია (პეტერბურგი)

22 ივნისი

ჯგუფი D: ჩეხეთი – ინგლისი (ლონდონი)

ჯგუფი D: ხორვატია – ერთა ლიგის C ჯგუფის ოფის გამარჯვებული (გლაზგო)

23 ივნისი

ჯგუფი E: ერთა ლიგის B ჯგუფის გამარჯვებული – ესპანეთი (ბილბაო)

ჯგუფი E: შვედეთი – პოლონეთი (დუბლინი)

ჯგუფი F: გერმანია – ერთა ლიგის A ან D ჯგუფის გამარჯვებული (მიუნხენი)

ჯგუფი F: პორტუგალია – საფრანგეთი (ბუდაპეშტი)

პლეი-ოფში თითოეული ჯგუფის ორი უძლიერესი გუნდი და ოთხი საუკეთესო მესამე ადგილოსანი მოხვდება.

24 და 25 ივნისი – დასვენების დღეები

**პლეი-ოფები **

1/8 ფინალი

26 ივნისი

1: 2A – 2B (ამსტერდამი)

2: 1A – 2C (ლონდონი)

27 ივნისი

3: 1C – 3D / E / F (ბუდაპეშტი)

4: 1B – 3A / D / E / F (ბილბაო)

28 ივნისს

5: 2D – 2E (კოპენჰაგენი)

6: 1F – 3A / B / C (ბუქარესტი)

29 ივნისი

7: 1D – 2F (დუბლინი)

8: 1E – 3A / B / C / D (გლაზგო)

30 ივნისი და 2 ივლისი – დასვენების დღეები

მეოთხედფინალი

2 ივლისი

1: 6 მატჩის გამარჯვებული – 5 მატჩის გამარჯვებული (პეტერბურგი)

2: 4 მატჩის გამარჯვებული – 2 მატჩის გამარჯვებული (მიუნხენი)

3 ივლისი

3: 1 მატჩის გამარჯვებული – 3 მატჩის გამარჯვებული (ბაქო)

4: 8 მატჩის გამარჯვებული – 7 მატჩის გამარჯვებული (რომი)

4 და 5 ივლისი – დასვენების დღეები

ნახევარფინალები

6 ივლისი

1: 1 მეოთხედფინალის გამარჯვებული – 2 მეოთხედფინალის გამარჯვებული (ლონდონი)

7 ივლისი

2: 4 მეოთხედფინალის გამარჯვებული – 3 მეოთხედფინალის გამარჯვებული (ლონდონი)

8, 9, 10 ივლისი – დასვენების დღეები

ფინალი

11 ივლისი (ლონდონი)

დატოვე კომენტარი