"Gürcü Arzusu" majoritar deputatlığa namizədlərini təqdim etdi
"Gürcü Arzusu" majoritar deputatlığa namizədlərini təqdim etdi

“Gürcü Arzusu” partiyası majoritar deputatlığa namizədlərini təqdim etdi.

Təqdimat Kocoridə “Bioli” kompleksində baş verdi.

“Gürcü Arzusu” partiyasının majoritar deputatlığa namizədi hər 30 dairədə olacaq.

2020-ci il Parlament seçkiləri yeni sitem ilə keçiriləcək. 120 deputat proporsional, 30 deputat isə, majoritar qayda ilə seçiləcək.

Tbilisi miqyası ilə qarşıdakı namizədlər olacaqlar:

Saburtalo seçki dairəsi – David Serqeenko

Vake seçki dairəsi – Nodar Turdzeladze

Qldani seçki dairəsi – Levan Kobiaşvili

Samqori seçki dairəsi – Sozar Subari

İsani seçki dairəsi – Kaxi Kaxişvili

Mtatsminda-Krtsanisi seçki dairəsi – Beka Odişariya

Nadzaladevi seçki dairəsi – Mixeil Kavelaşvili

Didube-Çuğureti seçki dairəsi – Giya Volski.

Bölgələrə gəldikdə isə, namizədlər qarşıdakılardı:

Mtsxeta-Duşeti-Tianeti-Kazbegi seçkidairəsi – Şalva Kereselidze

Telavi-Axmeta-Kvareli-Lagodexi seçki dairəsi – İrakli Kadaqişvili

Qurcaani-Saqareco-Siğnaği-Dedoplistskaro seçki dairəsi – David Sonğulaşvili

Rustavi Seçki Dairəsi – Nino Latsabidze

Marneuli-Qardabani seçki dairəsi – Zaur Darğallı

Bolnisi-Dmanisi-Tetritsğaro-Tsalka seçki dairəsi – Qoqi Meşveliani

Qori-Kaspi seçki dairəsi – Giorgi Xocevanişvili

Xaşuri-Kareli seçki dairəsi – Zaza Duqladze

Axaltsixe-Adigeni-Borcomi-Aspindza seçki dairəsi – Anton Obolaşvili

Axalkalaki-Ninotsminda seçki dairəsi – Samvel Manukyan

Kutaisi seçki dairəsi – Zaza Lominadze

Saçxere-Çiatura-Xaraqauli seçki dairəsi – Paata Kvijinadze

Zestaponi-Bağdati-Terxola-Tğibuli seçki dairəsi – Bejan Tsakadze

Samtrediya-Tsğaltubo-Vani-Xoni seçki dairəsi – Qivi Çiçinadze

Ambrolauri-Oni-Saqeri-Mestiya-Lentexi seçki dairəsi – Qoça Enukidze

Zuqdidi seçki dairəsi – İrakli Çikovani

Poti-Xobi-Senaki seçki dairəsi – İrakli Xaxubiya

Abaşa-Martvili-Salencixa-Çğorotsğu seçki dairəsi – Alexandere Motsereliya

Ozurqeti-Lançxuti-Çoxotauri seçki dairəsi – Vasil Çiqoqidze

Batumi seçki dairəsi – Resan Kontselidze

Kobuleti seçki dairəsi – Zaal Mikeladze

Khulo-Şuaxevi-Keda və Xelvaçauri seçki dairəsi – Anzor Bolkvadze.

Şərh yaz