ტოკიო 2020 | ყველა ჩემპიონი, პრიზიორი, მედლების ჩათვლა - ძიუდო #1TVSPORT
ტოკიო 2020 | ყველა ჩემპიონი, პრიზიორი, მედლების ჩათვლა - ძიუდო #1TVSPORT

მამაკაცები

60 კგ

  1. ნაოჰისა ტაკატო (იაპონია)
  2. იან იუნვეი (ტაივანი)
  3. ელდოს სმეტოვი (ყაზახეთი)
  4. ლუკა მხეიძე (საფრანგეთი)

 

66 კგ

  1. ჰიფუმი აბე (იაპონია)
  2. ვაჟა მარგველაშვილი (საქართველო)
  3. ული-ან ბა (კორეა)
  4. დანიელ კარგნინი (ბრაზილია)

 

73 კგ

  1. შოჰეი ონო (იაპონია)
  2. ლაშა შავდათუაშვილი (საქართველო)
  3. ცოგტბაატარ ცენდ-ოჩირი (მონღოლეთი)
  4. ჩჰან-რიმ ანი (კორეა)

 

81 კგ

  1. ტაკანორი ნაგასე (იაპონია)
  2. საიდ მოლაეი (მონღოლეთი)
  3. მატიას კასე (ბელგია)
  4. შამილ ბორჩაშვილი (ავსტრია)

 

90 კგ

  1. ლაშა ბექაური (საქართველო)
  2. ედუარდ ტრიპელი (გერმანია)
  3. დავლატ ბობონოვი (უზბეკეთი)
  4. კრისტიან ტოტი (უნგრეთი)

 

100 კგ

  1. აარონ ვულფი (იაპონია)
  2. გუამ ჩო (კორეა)
  3. ჟორჟე ფონსეკა (პორტუგალია)
  4. ნიაზ ილიასოვი (როკ)

 

+100 კგ

  1. ლუკას კრპალეკი (ჩეხეთი)
  2. გურამ თუშიშვილი (საქართველო)
  3. ტედი რინერი (საფრანგეთი)
  4. ტამერლან ბაშაევი (როკ)

 

ქალები

48 კგ

  1. დისტრია კრასნიკი (კოსოვო)
  2. ფუნა ტონაკი (იაპონია)
  3. დარია ბელოდედი (უკრაინა)
  4. ურანცეცეგ მუნჰბატინი (მონღოლეთი)

 

52 კგ

  1. უტა აბე (იაპონია)
  2. ამანდინ ბუშარი (საფრანგეთი)
  3. ჩელსი ჯირსი (ბრიტანეთი)
  4. ოდეტ ჯუფრიდა (იტალია)

 

57 კგ

  1. ნორა გიაკოვა (კოსოვო)
  2. სარა ლეონა კისკე (საფრანგეთი)
  3. ცუკასა იოსიდა (იაპონია)
  4. ჯესიკა კლიმკეიტი (კანადა)

 

63 კგ

  1. კლარისა აგბენენუ (საფრანგეთი)
  2. ტინა ტრსტენიაკი (სლოვენია)
  3. მარია ჩენტრაკიო (იტალია)
  4. კატრინ ბუშემენ-პინარი (კანადა)

 

70 კგ

  1. ტიძურო არაი (იაპონია)
  2. მიხაელა პოლერესი (ავსტრია)
  3. სანე ვან დეიკე (ნიდერლანდები)
  4. მადინა ტაიმაზოვა (რუსეთი)

 

78 კგ

  1. სორი ჰამადა (იაპონია)
  2. მადლენ მალონგა (საფრანგეთი)
  3. ანა-მარია ვაგნერი (გერმანია)
  4. მაირა აგიარი (ბრაზილია)

 

+78 კგ

  1. აკირა სონე (იაპონია)
  2. იდალის ორტისი (კუბა)
  3. რომანა დიკო (საფრანგეთი)
  4. ირინა კინძერსკაია (აზერბაიჯანი)

 

გუნდური

  1. საფრანგეთი (კლარისა აგბენენუ, აქსელ კლერჟე, სარა ლეონა კისკე, ტედი რინერი, გიიომ შენი, რომანა დიკო)
  2. იაპონია (აკირა სონე, სიოიტირო მუკაი, ცუკასა იოსიდა, შოჰეი ონო, ტიძურო არაი, აარონ ვულფი)
  3. გერმანია (ჯოვანა სკოჩიმარო, დომინიკ რესელი, ტერეზა შტოლი, სებასტიან ზაიდლი, ანა-მარია ვაგნერი, კარლ-რიხარდ ფრაი)
  4. ისრაელი (გილი შარირი, ტოჰარ ბუტბული, ტიმნა ნელსონ ლევი, პეტერ პალჩიკი, საგი მუკი, რაზ გერშკო)

 

მედლების ჩათვლა (ძიუდო)

  1. იაპონია 9 – 2 – 1 – 12
  2. საფრანგეთი 2 – 3 – 3 – 8
  3. კოსოვო 2 – 0 – 0 – 2
  4. საქართველო 1 – 3 – 0 – 4
  5. ჩეხეთი 1 – 0 – 0 – 1
  6. გერმანია 0 – 1 – 2 – 3
  7. მონღოლეთი 0 – 1 – 2 – 3
  8. კორეა 0 – 1 – 2 – 3
  9. ავსტრია 0 – 1 – 1 – 2
  10. ტაივანი 0 – 1 – 0 – 1
  11. კუბა 0 – 1 – 0 – 1
  12. სლოვენია 0 – 1 – 0 – 1
  13. როკ 0 – 0 – 3 – 3
  14. ბრაზილია 0 – 0 – 2 – 2
  15. კანადა 0 – 0 – 2 – 2
  16. იტალია 0 – 0 – 2 – 2
  17. აზერბაიჯანი 0 – 0 – 1 – 1
  18. ბელგია 0 – 0 – 1 – 1
  19. ბრიტანეთი 0 – 0 – 1 – 1
  20. უნგრეთი 0 – 0 – 1 – 1
  21. ისრაელი 0 – 0 – 1 – 1
  22. ყაზახეთი 0 – 0 – 1 – 1
  23. ნიდერლანდები 0 – 0 – 1 – 1
  24. პორტუგალია 0 – 0 – 1 – 1
  25. უკრაინა 0 – 0 – 1 – 1
  26. უზბეკეთი 0 – 0 – 1 – 1
დატოვე კომენტარი