ქართველ სპორტსმენთა შეჯიბრების განრიგი | მინსკი 2019
ქართველ სპორტსმენთა შეჯიბრების განრიგი | მინსკი 2019

21-დან 30 ივნისის ჩათვლით, მინსკი 2019 წლის ევროპულ თამაშებს უმაპინძლებს. აღნიშნული ღონისძიება მეორედ იმართება და მასში მონაწილეობას 4000-მდე სპორტსმენი მიიღებს. სპორტის 15 სახეობაში მედლების 199 კომპლექტი გათამაშდება. ტურნირზე საქართველოს ღირსებას 10 სახეობაში 61 სპორტსმენი დაიცავს. ღონისძიების პირდაპირ რეპორტაჟს საქართველოს პირველი და მეორე არხების ეთერში იხილავთ.

ქვემოთ მოცემული განრიგი წარმოადგენს მინსკის ევროპულ თამაშებზე ქართველი სპორტსმენების გამოსვლის და არა სატელევიზიო რეპორტაჟების დროს.

მშვილდოსნობა:

21 ივნისი – ჯაბა მოსეშვილი – 10:45 – 13:30
ციკო ფუტკარაძე – 15:45 – 18:30
23 ივნისი – ჯაბა მოსეშვილი/ციკო ფუტკარაძე (შერეული წყვილები) – 10:00 – 17:30
24 ივნისი – ჯაბა მოსეშვილი – 10:00 – 18:00
25 ივნისი – ციკო ფუტკარაძე – 10:00 – 18:00
26 ივნისი – ციკო ფუტკარაძე – 10:00 – 17:20
27 ივნისი – ჯაბა მოსეშვილი – 12:00 – 17:20

კრივი:

21 ივნისი – სახილ ალახვერდოვი (49კგ) – 15:00 – 18:30 (დილის სესია)
ნიკოლოზ ბეგაძე (91კგ) – 15:00 – 18:30 (დილის სესია)
მიხეილ ბახტიძე (+91კგ) – 15:00 – 18:30 (დილის სესია)
22 ივნისი – არტუშ გომციანი (56კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ესკერხან მადიევი (69კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
გიორგი ხარაბაძე (75კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ოთარ ერანოსიანი (60კგ) – 19:30 – 22:30 (საღამოს სესია)
ესკერხან მადიევი (69კგ) – 19:30 – 22:30 (საღამოს სესია)
გიორგი მანჯავიძე (81კგ) – 19:30 – 22:30 (საღამოს სესია)
23 ივნისი – სახილ ალახვერდოვი (49კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ნოდარ დარბაიძე (52კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
გიორგი მანჯავიძე (81კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ლაშა გურული (64კგ) – 19:30 -22:30 (საღამოს სესია)
გიორგი ხარაბაძე (75კგ) – 19:30 -22:30 (საღამოს სესია)
24 ივნისი – არტუშ გომციანი (56კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
მიხეილ ბახტიძე (+91კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ნოდარ დარბაიძე (52კგ) – 19:30 -21:30 (საღამოს სესია)
ესკერხან მადიევი (69კგ) – 19:30 -21:30 (საღამოს სესია)
25 ივნისი – ოთარ ერანოსიანი (60კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ლაშა გურული (64კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
გიორგი მანჯავიძე (81კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
სახილ ალახვერდოვი (49კგ) – 19:30 -21:30 (საღამოს სესია)
გიორგი ხარაბაძე (75კგ) – 19:30 -21:30 (საღამოს სესია)
ნიკოლოზ ბეგაძე (91კგ) – 19:30 -21:30 (საღამოს სესია)
არტუშ გომციანი (56კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ესკერხან მადიევი (69კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
გიორგი ხარაბაძე (75კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ოთარ ერანოსიანი (60კგ) – 19:30 – 22:30 (საღამოს სესია)
ესკერხან მადიევი (69კგ) – 19:30 – 22:30 (საღამოს სესია)
გიორგი მანჯავიძე (81კგ) – 19:30 – 22:30 (საღამოს სესია)
26 ივნისი – ნოდარ დარბაიძე (52კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
არტუშ გომციანი (56კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ესკერხან მადიევი (69კგ) – 15:00 – 18:00 (დილის სესია)
ოთარ ერანოსიანი (60კგ) – 19:30 – 22:30 (საღამოს სესია)
ლაშა გურული (64კგ) – 19:30 – 22:30 (საღამოს სესია)
მანჯავიძე გიორგი (81კგ) – 19:30 – 22:30 (საღამოს სესია)
28 ივნისი – ნოდარ დარბაიძე (52კგ) – 15:00 – 18:30 (დილის სესია)
ოთარ ერანოსიანი (60კგ) – 15:00 – 18:30 (დილის სესია)
ესკერხან მადიევი (69კგ) – 15:00 – 18:30 (დილის სესია)
გიორგი მანჯავიძე (81კგ) – 15:00 – 18:30 (დილის სესია)
მიხეილ ბახტიძე (+91კგ) – 15:00 – 18:30 (დილის სესია)
სახილ ალახვერდოვი (49კგ) – 19:30 – 23:30 (საღამოს სესია)
არტუშ გომციანი (56კგ) – 19:30 – 23:30 (საღამოს სესია)
გიორგი ხარაბაძე (75კგ) – 19:30 – 23:30 (საღამოს სესია)
ნიკოლოზ ბეგაძე (91კგ) – 19:30 – 23:30 (საღამოს სესია)
29 ივნისი – ნოდარ დარბაიძე (52კგ) – 17:00 – 19:55 (საღამოს სესია)
ოთარ ერანოსიანი (60კგ) – 17:00 – 19:55 (საღამოს სესია)
ესკერხან მადიევი (69კგ) – 17:00 – 19:55 (საღამოს სესია)
გიორგი მანჯავიძე (81კგ) – 17:00 – 19:55 (საღამოს სესია)
მიხეილ ბახტიძე (+91კგ) – 17:00 – 19:55 (საღამოს სესია)
30 ივნისი – სახილ ალახვერდოვი (49კგ) – 13:00 – 16:20 (დილის სესია)
არტუშ გომციანი (56კგ) – 13:00 – 16:20 (დილის სესია)
გიორგი ხარაბაძე (75კგ) – 13:00 – 16:20 (დილის სესია)
ნიკოლოზ ბეგაძე (91კგ) – 13:00 – 16:20 (დილის სესია)

ტყვიის სროლა:

22 ივნისი – ნინო სალუქვაძე/ცოტნე მაჭავარიანი (პნევმატური პისტოლეტი, შერეული წყვილები) – 10:00 – 13:30
23 ივნისი – ცოტნე მაჭავარიანი – 10:00 – 15:30
ნინო სალუქვაძე – 10:00 – 15:30
ნინო ხუციბერიძე – 10:00 – 15:30
24 ივნისი – ნინო სალუქვაძე/ცოტნე მაჭავარიანი (სპორტული პისტოლეტი 50 მ, შერეული წყვილები) – 10:00 -13:00
25 ივნისი – ნინო სალუქვაძე (სპორტული პისტოლეტი 25 მ) – 10:00 – 12:15
26 ივნისი – ნინო სალუქვაძე (სპორტული პისტოლეტი 25 მ) – 10:15 – 13:55
28 ივნისი – ნინო სალუქვაძე/ცოტნე მაჭავარიანი (სპორტული პისტოლეტი 25 მ, შერეული წყვილები) – 10:00 -15:00

სამბო:

22 ივნისი – ვახტანგ ჩიდრაშვილი (57 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
მინდია ლილუაშვილი (68 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
ბექა ბერულავა (82 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
დავით ლორიაშვილი (100 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
მარიამ ჯანაშვილი (56 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
ნინო ოძელაშვილი (72 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
ელენე ქებაძე (+80 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
23 ივნისი – გივი ნადარეიშვილი (52 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
გენადი ჩირგაძე (62 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
ლევან ნახუცრიშვილი (74 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
პაატა ღვინიაშვილი (90 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
ბექა ბერძენიშვილი (+100 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00
სალომე აბაშიძე (60 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00

ირინე ლეონიძე (80 კგ) – 11:00 – 15:00, 18:00 – 00:00

ძიუდო:

22 ივნისი – ამირან პაპინაშვილი (60 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10
ლუხუმ ჩხვიმიანი (60 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10
ვაჟა მარგველაშვილი (66 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10
ბაგრატ ნინიაშვილი (66 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10
ეთერ ლიპარტელიანი (57 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10
23 ივნისი – ლაშა შავდათუაშვილი (73 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10
ლუკა მაისურაძე (81 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10
24 ივნისი – ბექა ღვინიაშვილი (90 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10
ვარლამ ლიპარტელიანი (100 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10
გურამ თუშიშვილი (+100 კგ) – 11:30 – 16:40, 18:00 – 20:10

მხატვრული ტანვარჯიში:

22 ივნისი – სალომე ფაჟავა – 15:00 – 20:00
23 ივნისი – სალომე ფაჟავა – 15:00 – 19:00

ველოსპორტი (საგზატკეცილი):

23 ივნისი – თენგიზ ბარბაქაძე – 13:30 – 16:00
25 ივნისი – თენგიზ ბარბაქაძე – 14:00 -17:40

ბატუტზე ხტომა:

24 ივნისი – ლუბა გოლოვინა – 16:00 – 17:50, 20:00 – 21:55
თეონა ჯანჯღავა – 16:00 – 17:50, 20:00 – 21:55
25 ივნისი – თენგიზ კოშკაძე – 16:00 – 17:50, 20:00 – 21:55
ლუბა გოლოვინა/თეონა ჯანჯღავა (სინქრონი) – 16:00 – 17:50, 20:00 – 21:55

თავისუფალი სტილით ჭიდაობა:

25 ივნისი – ლაშა ლომთაძე (57 კგ) – 12:00 – 14:40, 19:00 – 20:20
ავთანდილ კენჭაძე (74 კგ) – 12:00 – 14:40, 19:00 – 20:20
სანდრო ამინაშვილი (86 კგ) – 12:00 – 14:40, 19:00 – 20:20
გივი მაჭარაშვილი (125 კგ) – 12:00 – 14:40, 19:00 – 20:20
26 ივნისი – ლადო ხინჩეგაშვილი (65 კგ) – 12:00 – 15:10, 19:40 – 21:40
ელიზბარ ოდიკაძე (97 კგ) – 12:00 – 15:10, 19:40 – 21:40
ლაშა ლომთაძე (57 კგ) – 12:00 – 15:10, 19:40 – 21:40
ავთანდილ კენჭაძე (74 კგ) – 12:00 – 15:10, 19:40 – 21:40
სანდრო ამინაშვილი (86 კგ) – 12:00 – 15:10, 19:40 – 21:40
გივი მაჭარაშვილი (125 კგ) – 12:00 – 15:10, 19:40 – 21:40
27 ივნისი – ლადო ხინჩეგაშვილი (65 კგ) – 12:00 – 15:10, 19:40 – 21:40
ელიზბარ ოდიკაძე (97 კგ) – 12:00 – 15:10, 19:40 – 21:40

ბერძნულ-რომაული სტილით ჭიდაობა:

28 ივნისი – დავით ჩხარტიშვილი (60 კგ) – 12:00 – 14:30, 19:00 – 19:30
შმაგი ბოლქვაძე (67 კგ) – 12:00 – 14:30, 19:00 – 19:30
გელა ბოლქვაძე (77 კგ) – 12:00 – 14:30, 19:00 – 19:30
29 ივნისი – დავით ჩხარტიშვილი (60 კგ) – 12:00 – 14:30, 19:00 – 21:00
შმაგი ბოლქვაძე (67 კგ) – 12:00 – 14:30, 19:00 – 21:00
გელა ბოლქვაძე (77 კგ) – 12:00 – 14:30, 19:00 – 21:00
რობერტ კობლიაშვილი (87 კგ) – 12:00 – 14:30, 19:00 – 21:00
რევაზ ნადარეიშვილი (97 კგ) – 12:00 – 14:30, 19:00 – 21:00
იაკობ ქაჯაია (130 კგ) – 12:00 – 14:30, 19:00 – 21:00
30 ივნისი – რობერტ კობლიაშვილი (87 კგ) – 14:00 -16:00
რევაზ ნადარეიშვილი (97 კგ) – 14:00 -16:00
იაკობ ქაჯაია (130 კგ) – 14:00 -16:00
• ბერძნულ-რომაული სტილით მოჭიდავეთა ნაკრების შემადგენლობა არაოფიციალურია

ნიჩბოსნობა (კანოე და კაიაკი):

27 ივნისი – ბადრი ყაველაშვილი (K1 – 200მ) – 15:00 – 18:35
ზაზა ნადირაძე (C1 – 200მ) – 15:00 – 18:35
მარიამ ქერდიკაშვილი (C1 – 200მ) – 15:00 – 18:35

კარატე:

29 ივნისი – გოგიტა არქანია (+84 კგ) – 13:00 – 14:50, 16:30 – 20:00

სპორტული ტანვარჯიში:

27 ივნისი – პოლინა ბორზიხი – 12:00 – 21:00
29 ივნისი – პოლინა ბორზიხი – 15:00 – 17:45
30 ივნისი – პოლინა ბორზიხი – 14:00 – 17:30

დატოვე კომენტარი