Mərkəzi Seçki Komissiyasının ilkin göstəricilərilə, seçkilərin ikinci turunda “Gürcü Arzusunun” majoritar deputatlığına namizədləri liderlik edirlər
Mərkəzi Seçki Komissiyasının ilkin göstəricilərilə, seçkilərin ikinci turunda “Gürcü Arzusunun” majoritar deputatlığına namizədləri liderlik edirlər

Mərkəzi Seçki Komissiyasının ilkin göstəricilərilə, seçkilərin ikinci turunda “Gürcü Arzusunun” majoritar deputatlığına namizədləri liderlik edirlər. Gürcüstan Parlament seçkilərinin ikinci turu hər 17 majoritar dairəsində keçirldi.

2003 seçki məntəqəsinin yekunlaşdırıcı protokoluna əsasən,  MSK-nın ilkin göstəriciləri bu cürdür:

№1 – Mtasminda, Krsanisi – Beka Odişariya (“Gürcü Arzusu”) 91.51% və Şalva Şavqulidze (“Avropa Gürcüstanı”) 8.49%;

№2 – Vake – Nodar Turdzeladze (“Gürcü Arzusu”) 93,7% və Elene Xoştariya (“Avropa Gürcüstanı”) 6,3%;

№3 – Saburtalo – David Sergeenko (Gürcü Arzusu) 89.97% və Aleksandre Elisaşvili (Vətəndaşlar) 10.03%;

№4 – İsani – Kaxa Kaxişvili (“Gürcü Arzusu”) 92.74% və Xatiya Dekanoidze (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 7,26% ;

№5 – Samqori – Sozar Subari (“Gürcü Arzusu”) 88.19% və Levan Xabeişvili (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 11,81%;

№6 – Didube, Çuğureti – Giorgi Volski (Gürcü Arzusu) 89.66% və Zurab Qirçi Caparidze (Qirçi) 10.34%;

№7 – Nadzaladevi – Mixeil Ğavelaşvili (Gürcü Arzusu) 91.14% və Şalva Natelaşvili (Leyboristlər Partiyası) 8.86%;

№8 – Qldani – Levan Kobiaşvili (“Gürcü Arzusu”) 89.22% və Nikanor Meliya (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 10,78% ;

№10 – Telavi, Axmeta, Ğvareli və Laqodexi – İrakli Kadaqişvili (“Gürcü Arzusu”) 89.67% və Giorqi Botkoveli (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 10,33%;

№11 – Msxeta, Duşeti, Tianeti və Kazbeqi – Şalva Kereselidze (Gürcü Arzusu) 93.23% və Sezar Çoçeli (Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir) 7,75%;

№12 – Rustavi, Qardabani – Nino Latsabidze (“Gürcü Arzusu”) 87.65% və David Kirkitadze (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 12,35%;

№16 – Xaşuri, Kareli – Zaal Duqladze (“Gürcü Arzusu”) 91.04% və Nato Çxeidze (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 8,96%;

№21 – Zestaponi, Tğibuli, Tercola, Bağdati – Bejan Tsakadze (“Gürcü Arzusu”) 91.87% və Kaxa Qetsadze (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 8,13%;

№23 – Kutaisi – Zaza Lominadze (“Gürcü Arzusu”) 93.6% və Qriqol Vaşadze (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 8,54%;

№27 – Zuqdidi – İrakli Çikovani (“Gürcü Arzusu”) 94.6% və Malxaz Calağoniya (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 5,94% ;

№28 – Batumi – Resan Kontselidze (“Gürcü Arzusu”) 88.47% və Levan Varşalomidze (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 11,53%;

№30 – Xelvaçauri, Keda, Şuaxevi və Xulo – Anzor Bolkvadze (“Gürcü Arzusu”) 88.73% və Mişa Bolkvadze (“Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir”) 11.27%.

Geridə qalan 13 dairəyə gəldikdə, burada seçkilərdə qaliblər seçkilərin elə ilk turunda aşkar olundular və hamısında “Gürcü Arzusunun” namizədləri qalib gəldilər.

Bununla yanaşı, Kutaisidə növbədən kənar mer seçkiləri keçirildi. MSK-nın ilkin göstəricilərilə, burada Yoseb Xaxaleişvili (Gürcü Arzusu) 92.02 faiz, Qriqol Şuşaniya (Vahid Milli Hərəkat – Güc Birlikdədir) 7.98% topladı.

Şərh yaz