«Վրացական երազանքը» ներկայացրել է մեծամասնական պատգամավորների թեկնածուներին
«Վրացական երազանքը» ներկայացրել է մեծամասնական պատգամավորների թեկնածուներին

«Վրացական երազանք» կուսակցությունը ներկայացրել է մեծամասնական պատգամավորների թեկնածուներին: Թեկնածուներին ներկայացրել են Կոջորիում, «Բիոլի» համալիրում:

«Վրացական երազանքը» մեծամասնական թեկնածուներ կունենա բոլոր 30 ընտրաշրջաններում:

2020 թվականի ընտրությունները անց են կացվելու նոր համակարգով: 120 պատգամավոր կընտրվի համամասնական, իսկ 30 պատգամավոր մեծամասնական կարգով:

Թբիլիսիի մասշտաբով պատգամավորի թեկնածուներն են.

Սաբուրթալոյի ընտրական շրջան – Դավիթ Սերգիենկո

Վակեի ընտրական շրջան – Նոդար Տուրձելաձե

Գլդանիի ընտրական շրջան – Լևան Կոբիաշվիլի

Սամգորիի ընտրական շրջան – Սոզար Սուբարի

Իսանիի ընտրական շրջան – Կախի Կախիշվիլի

Մթածմինդա-Կրծանիսիի ընտրական շրջան – Բեքա Օդիշարիա

Նաձալադևիի ընտրական շրջան – Միխեիլ Ղավելաշվիլի

Դիդուբե-Չուղուրեթիի ընտրական շրջան – Գիա Վոլսկի

Ինչ վերաբերում է տարածաշրջաններին, ապա «վրացական երազանքի» մեծամասնական թեկնածուների ցուցակը հետևյալն է.

Մցխեթա-Դուշեթի-Թիանեթի-Ղազբեգի ընտրական շրջան – Շալվա Կերեսելիձե

Թելավի-Ախմետա-Ղվարելի-Լագոդեխի ընտրական շրջան – Իրակլի Քադագիշվիլի

Գուրջաանի-Սագարեջո-Սիղնաղի-Դեդոփլիսծղարոյի ընտրական շրջան – Դավիթ Սոնղուլաշվիլի

Մառնեուլի-Գարդաբանիի ընտրական շրջան – Զաուր Դարգալի

Բոլնիսի-Դմանիսի-Թեթրիծղարո-Ծալկայի ընտրական շրջան – Գոգի Մեշվելիանի

Գորի-Կասպիի ընտրական շրջան – Գիորգի Խոջեվանիշվիլի

Խաշուրի-Քարելիի ընտրական շրջան –  Զազա Դուգլաձե

Ախալցիխե-Ադիգենի-Բորջոմի-Ասպինձայի ընտրական շրջան –  Անտոն Օբոլաշվիլի

Ախալքալախի-Նինոծմինդայի ընտրական շրջան – Սամվել Մանուկյան

Քութաիսիի ընտրական շրջան –  Զազա Լոմինաձե

Սաչխերե-Ճիաթուրա-Խարագաուլիի ընտրական շրջան – Պաատա Կվիժինաձե

Զեստափոնի-Բաղդաթի-Թերջոլա-Տղիբուլիի ընտրական շրջան – Բեժան Ծաքաձե

Սամտրեդիա-Ծղալտուբո-Վանի-Խոնիի ընտրական շրջան – Գիվի Ճիճինաձե

Ամբրոլաուրի-Օնի-Ցագերի-Մեստիա-Լենտեխիի ընտրական շրջան – Գոչա Էնուքիձե

Զուգդիդիի ընտրական շրջան – Իրակլի Չիքովանի

Փոթի-Խոբի-Սենակիի ընտրական շրջան – Իրակլի Խախուբիա

Աբաշա-Մարտվըլի-Ծալենջիխա-Չխորոծղուի ընտրական շրջան – Ալեքսանդրե Մոծերիլիա

Օզուրգեթի-Լանչխութի-Չոխատաուրիի ընտրական շրջան – Վասիլ Չիգոգիձե

Բաթումիի ընտրական շրջան – Ռեսան Կոնցելիձե

Քոբուլեթիի ընտրական շրջան – Զաալ Միխելաձե

Խուլո-Շուախևի-Քեդայի և Խելվաչաուրիի ընտրական շրջան – Անզոր Բոլքվաձե

Թողնել մեկնաբանություն